Váci Egészségügyi versenyen vettek részt tanulóink

2018 október 2-án Vácott, a VSZC Selye János Egészségügyi Szakgimnáziumában versenyeztek az ország egészségügyi ágazatán tanuló diákok. A versenyre 5 fős csapatok nevezhettek. A jelentkezés feltétele csupán annyi volt, hogy 9-15. évfolyam nappali tagozatán tanuljanak a csapattagok.

Iskolánkat: Bodnár Dorina, Fürst Izabella, Nagy Éva, Oláh Barbara és Orbán Adrienn 12.A osztályos tanulók képviselték.

A verseny mottója „Vissza az alapokhoz”.

A verseny kiírója a szakma alapjaihoz, a legfontosabb elemeihez való visszatérés fontosságára hívta fel a figyelmet. Előtérbe helyezte a szakmai kommunikációt, az empátiát és a tudományos alapozó tárgyakat.

A tudáspróba témái:

  • Csecsemőtáplálás
  • Elsősegélynyújtás
  • Anatómia
  • Latin (betegségek latinról-magyarra)
  • Ápoló-beteg kapcsolata (szakmai kommunikáció)
  • Fogyatékkal élők gondozása
  • Ágyazás, ágyneműcsere ágyban fekvő betegnél
  • Természetes gyógymódok
  • Betegmegfigyelés

A diákok rövid élménybeszámolója:

” Nagyon jól éreztük magunkat. Csapatkapitányunk Orbán Adrienn Anna nagyon jól irányított minket. Végig összetartottunk. Valami nagyon találó csapatnevet szerettünk volna, így két létező dolgot összepárosítottunk és egy nemlétező injekciófélét alkottunk, az InrtravénásFrontint. Az állomásokon olyan feladatok voltak, amikből sokat tanulhattunk. Sok új élményt és tapasztalatot szereztünk. Különösen örültünk azoknál az állomásoknál, ahol a végén megdicsértek minket, mert az előző csapatokhoz képest mi voltunk a legjobbak. Helyezést ugyan nem értünk el, de nem voltunk szomorúak, hiszen egy szuper napot tölthettünk el. Tanárainknak szeretnénk megköszönni a felkészítést és sok biztatást amit tőlük kaptunk.”

Ezeket láttad már?

Comments are closed.